Aktuality

AKTUÁLNÍ DĚNÍ, POZVÁNKY NA AKCE A KONFERENCE

Příměstský tábor s FIE 2022

PUBLIKOVÁNO 16. 7. 2022
Rovněž v létě 2022 nabídlo ATC společně s Poradnou pro integraci (PPI), za laskavé podpory společnosti ČEPS, skupince dětí (letos ve většině případů se specifickými potřebami) možnost zúčastnit se příměstského tábora s metodou FIE, který se konal po pár letech opět v prostorách DSP Hagibor v Praze.
Dětem se věnovaly čtyři zkušené pedagožky a děti se rozhodně nenudily - kromě práce s metodou FIE, která byla letos zaměřena (kromě jiného) na smyslové vnímání (zrak, sluch, hmat, čich a chuť) a postavena na instrumentu Porovnávání (s vhodným doplněním o instrumenty z řady Basic), byly na programu výtvarné, sportovní i oddechové aktivity. Lektorky rovněž pracovaly s vlastními materiály zaměřenými na rozvoj kognitivních funkcí u dětí předškolního a mladšího školního věku (hledej rozdíl, grimasy, pexeso, zajíc v pytli, ...).
Páteční zakončení a shrnutí proběhlo tradičně za účasti dětí i rodičů, lektorky probraly den po dni náplň a témata a dětem následně předaly papírové materiály, diplomy a drobný dárek, který pomáhaly samy vytvořit (mýdlová bomba do koupele a zvukové/čichové pexeso).

Další aktuality

V letošním roce organizuje ATC ve spolupráci s PPI v termínu 10.-14. července 2023 již 6. ročník příměstského tábora s MIU pro děti od 7 do 14 let.
S radostí si Vás dovolujeme pozvat již na 6. ročník konference ATC "Rozvoj myšlení v odlišných podmínkách" (24. 11. 2023).
PUBLIKOVÁNO 23. 12. 2022
Přejeme vám pokojné a radostné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně úspěšně rozpoznaných emocí.

reflexe účastníků

Řekli o našich kurzech

Quotation